22 ülkeden Çin’e Uygur Türkü kınaması

86340 izlenme06 Aralık 2019
Reklamlar
Dünya ülkeleri ilk kez bir araya gelerek Çin’e karşı bir tutum sergiledi… Aralarında Japonya, İngiltere, Fransa ve Avustralya gibi ülkelerin de bulunduğu 22 ülke Birleşmiş Milletler’e bir mektup yazarak Çin’e tepki gösterdi.

22 ülke, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet’e gönderdikleri mektupta Çin’in tutumunu eleştirdi.

Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yönelik sistematik şiddet ve gözaltıların bir an önce sona erdirilmesi çağrısında bulunulurken, bu hamle uluslararası kamuoyunun bu konuda ilk kez birlikte hareket ettiği bir olay olarak tarihe geçti.

CNN’de yer alan haberde 22 ülke arasında Türkiye ve Müslüman ülkelerin yer almadığı belirtildi. Rapora imza atan ülkeler arasında Avustralya, Kanada, Japonya, Yeni Zelanda, İngiltere, Fransa ve Almanya gibi ülkeler yer alıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

15 Temmuz Gazisi Emniyet Müdüründen Hulusi Akar'a Çok Sert Sözler Almanlar Komünist başkanın Belgeselini yapmışlar Gurur verici Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e Destek Yağıyor Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran Nazım Hikmet sorusu.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
TÜRK EĞİTİM-SEN RESTİ ÇEKTİ SARAY SALLANIYOR