Başsavcılıktan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen Açıklaması

4575 izlenme23 Aralık 2018
Reklamlar
Sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlatıldı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, bir televizyon kanalında sarf ettiği sözler nedeniyle Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında başlatılan soruşturmaya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

"İFADE İÇİN DAVET EDİLDİLER"

Açıklamada soruşturma kapsamında Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın savunmalarının alınması amacıyla davet edildikleri belirtildi. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar imzası ile yayınlanan yazılı açıklama şöyle:

"Bazı basın organları ile sosyal medya hesaplarında Uğur Dündar tarafından sunulan Halk Arenası adlı programın 21.12.2018 tarihli bölümüne katılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanını hedef alarak hakaret içerikli sözler söyleyip darbe ve ölüm tehdidinde bulundukları yönünde haberler yer aldığının tespiti üzerine 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'un 160. Maddesi uyarınca işin aslını araştırmak ve sorumlular hakkında yasal gereğine tevessül etmek amacıyla 22.12.2018 tarihinde soruşturma başlatılmış ve her iki şüpheli savunmaları alınmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığımıza davet edilmiş olup, keyfiyet tüm basın/yayın organlarına saygı ile duyurulur."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Allahını seven defansa gelsin...ben teslim oldum arkadaş Mide Yanması Nasıl Önlenir? Evde Peynir Yapımı İçin Kolay Tarifler Ali Babacan'ın İlk Anketini Yaptırdı! İşte bugün seçim olsa yeni partinin alacağı oy oranı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Hayvana Eziyet Eden MasterChef Murat Hakkıında Flaş Gelime !!!