Başsavcılıktan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen Açıklaması

4584 izlenme23 Aralık 2018
Reklamlar
Sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlatıldı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, bir televizyon kanalında sarf ettiği sözler nedeniyle Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında başlatılan soruşturmaya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

"İFADE İÇİN DAVET EDİLDİLER"

Açıklamada soruşturma kapsamında Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın savunmalarının alınması amacıyla davet edildikleri belirtildi. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar imzası ile yayınlanan yazılı açıklama şöyle:

"Bazı basın organları ile sosyal medya hesaplarında Uğur Dündar tarafından sunulan Halk Arenası adlı programın 21.12.2018 tarihli bölümüne katılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanını hedef alarak hakaret içerikli sözler söyleyip darbe ve ölüm tehdidinde bulundukları yönünde haberler yer aldığının tespiti üzerine 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'un 160. Maddesi uyarınca işin aslını araştırmak ve sorumlular hakkında yasal gereğine tevessül etmek amacıyla 22.12.2018 tarihinde soruşturma başlatılmış ve her iki şüpheli savunmaları alınmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığımıza davet edilmiş olup, keyfiyet tüm basın/yayın organlarına saygı ile duyurulur."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'nin İstanbul, Ankara, Antalya ve Bursa Adayları Belli Oldu İşte Ali Babacan'ın partisine katılacağı konuşulan isimler MECLİS'DE HAYKIRMAKTAN SESİ KISILDI AMA KONUŞMAYA DEVAM ETTİ Milyoner'de Yarışmacı Elendiği Soruyla Pes Artık Dedirtti

Bakmadan Geçme!

KAPAT
SOYLU PROTESTO EDİLİNCE VATANDAŞI HEDEF GÖSTERİP DENSİZ DEDİ