MECLİS KARIŞTI KÜRSÜYE YÜRÜDÜLER

3663 izlenme04 Aralık 2019
Reklamlar
Meclis Genel Kurulu'nda, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun 'git' kelimesini, yanlış anlayan MHP milletvekilleri kürsüye yürüdü, gerginlik çıktı. MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Sezgin Tanrıkulu'nun 'it' dediğini iddia ederek kürsüye yürüdü vekiller Enginyurt'u güçlükle sakinleştirdi.

"İT DEĞİL GİT DEDİM"
MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Tanrıkulu'na konuşması sırasında "Ayrımcılığı sen yapıyorsun. Bölücülük yapıyorsun. Bölücülük yapıyorsun. Terbiyesiz herif. Utanmaz herif. Senin bu millete düşmanlığın var" dedi. Bunun üzerine Sezgin Tanrıkulu "Bakın, esaslı bir konuyu konuşuyoruz. Bir tek kelime kimseye hakaret ettim mi ben? Bir tek kelime hakaret ettim mi kimseye? Bunu bile dinlemekten acizsiniz. Utanmazlar" deyince, MHP sıraları tepki gösterdi.

Sezgin Tanrıkulu, "Terbiyesiz sensin! Ayağımın altına alırım seni" demesinin ardından MHP milletvekilleri kürsüye doğru yürüdü. Yaşanan tartışma nedeniyle Meclis Başkanvekili Levent Gök birleşime ara verdi. Bu sırada MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Sezgin Tanrıkulu'nun 'it' dediği iddiasında bulundu. Enginyurt, "Eğer it dediysen itin babası sensin Sezgin" diye bağırdı. MHP'li Enginyurt, milletvekilleri tarafından güçlükle sakinleştirilirken CHP'li Tanrıkulu kürsüye doğru yürüyenleri görünce 'git' dediğini söylediğini belirtti.

"HİÇBİR MİLLETVEKİLİ O BİR HARF EKSİĞİYLE O KELİMEYİ KULLANMAZ"
Verilen aradan sonra söz alan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Sezgin Tanrıkulu'na konuşmasının son kısımlarında çok fazla laf atıldığını belirterek "O sırada Sezgin Bey kürsüdeydi, kürsüye doğru yürümeler olunca ben koştum, koluna girdim, giderken kürsüye yürüyenleri görünce kendisinin biraz önce ifade ettiği gibi "Git" diye ifade kullandı. Hiçbir milletvekili o bir harf eksiğiyle o kelimeyi kullanmaz, kullanmamalıdır, kullanmadık." dedi.Bunlar da İlginizi Çekebilir

İSTENİLEN DİNDAR GENÇLİK BU OLSA GEREK !!! Ahlak örtüsü olmayanı, Baş örtüsü dindar yapmaz. Hz. Mevlana. Yeni Ak-it denen lağım çukurunu şikayet edin.PAYLAŞALIM !!! MEHMET ALİ ERBİL'DEN OTURAKLI MESAJ '' KOYUN GİBİ OLURSANIZ, ÜLKE ELDEN GİDER...'' ODTÜ’de polis gaz sıktı ağaç kesimi başladı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ERDOĞAN RADYO PROGRAMINA KATILDI. ELEŞTİRELER GELİNCE BAKIN NE YAPTI ...